Yurtdışı

2020 İçin Mükemmel Amsterdam Seyahat Rehberi

Amsterdam’da yapılacak çok şey var ve gitmeden önce şehirde neler olup bittiğini tam olarak bilmeniz önemlidir, böylece tam seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz. İster rahatlayın, ister gece hayatını denemek isteyin, ister tarihi şeylere meraklı olun, Amsterdam’da herkes için bir şeyler var.

Amsterdam en çok seks ve uyuşturucuya karşı liberal tutumları ile ünlüdür – fuhuş yasaldır ve esrar ayrımcılığa uğramıştır. Gençler ve daha meraklı ziyaretçiler, kentin Red Light Bölgesi olan De Wallen çevresinde toparlanma yaşayıp yaşamadığını öğrenmek için toplanırlar. Ve öyle. Gece düştüğünde şehrin eskortları pencerelerde kendini gösterir ve aslında işteyken birçok turist için sadece bir turistik cazibe merkezidir. Seks Müzesi ve Hash Müzesi De Wallen’de iki sıcak nokta ve her biri yaklaşık 5 avro giriş ücreti ile bir servet harcamadan eğlenebilirsiniz.

Ot ve hash satan kahve dükkanları çoğunlukla De Wallen’de bulunabilir. Bölge çok rahat ve kanallar sayesinde güzel görünüyor, ancak birçok insan yüksek veya sarhoş olacağı için gece geç saatlerde biraz temkinli olmak en iyisidir.

Uluslararası üne sahip bira Heineken de Amsterdam’da yapılır ve “Heineken Deneyimi” ile bira fabrikası çevresinde bir tura çıkabilirsiniz. Tur ucuz değil, ama ilginç ve birkaç ücretsiz bira da verilir. Sanat galerileri Amsterdam’da mükemmeldir. Rijksmuseum, 8.000’den fazla sanat eserine sahiptir ve şehrin merkezinde yer almaktadır. Buna ek olarak, Van Gogh Müzesi ve Stedelijk Müzesi de yakındadır, bu yüzden sanata meraklıysanız, bu alanda çok eğleneceksiniz.

Amsterdam, Anne Frank Evi ile de tanınıyor. Bu tarihi yer, İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazilerden saklanan Yahudi kıza adanmıştır. Evde görülmeye değer birçok özel eser vardır ve Amsterdam’ın en popüler yerlerinden biridir. Bu nedenle, kuyruklar genellikle çok uzundur – iki saat nadir değildir – bu nedenle sıkı bir programınız varsa günün erken saatlerinde oraya ulaşmanız önerilir.

Sen çocuklarla Amsterdam’a gidiyorsanız, onları Nemo Bilim Merkezi’ne götürmeyi unutmayın. Yılda yarım milyondan fazla ziyaretçi ile Hollanda’nın en popüler beşinci müzesi ve çocukları meşgul etmek için birçok eğlenceli aktiviteye sahip.

Metro ve tramvay sistemleri ile Amsterdam’ı dolaşmak çok kolay. Her ikisine de çok makul fiyatlarla sınırsız erişim için geçiş kartı satın alabilirsiniz.

Seyahat etmeyi seviyorsanız, Amsterdam kuzey Avrupa’da gerçek bir mücevher ve diğerlerine özgü bir şehirdir. Bu güzel, soğutulmuş ve tarihi şehir, bir hafta sonu tatili için en önemli yer.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı