Yurtiçi

Alanya, Türkiye'de Ne Yapabilirim?

Çoğu insan Alanya'ya gelir ve asla otelden inmez; Sadece tatillerinin sonuna kadar otelde yaşıyorlar. Otelin plajını ve havuzunu, otelin restoranlarını, otelin alışveriş merkezlerini, disko ve otelin animasyon gösterilerini kullanıyorlar. Bence Alanya'yla tanışmadıkları için otelle sınırlılar. Ancak Alanya bir altın madeni. Tarihi yerler, doğal güzellikler, sosyal eğlence mekanları. Alanya'ya gelenler otelden çıkıp etrafa bakmayı düşünmelidir. Alanya doğumlu olan yazımda size Alanya'nın alternatif güzelliklerini yazacağım.

Alanya'nın merkezine gidin. Liman isteyin, merkeze çok yakın. Limana gittiğinizde kırmızı kule göreceksiniz. Kızıl Kule'yi ziyaret edebilir ve Kızıl Kule'nin tepesinden Alanya'ya bakabilirsiniz. Birkaç fotoğraf çektikten sonra Kızıl Kule yakınlarındaki Fishermans Caffe'ye gidip çay içebilirsiniz. Onun ucuz 50 Cent 2009 yılında. Çay tadı ve bazı deniz hava yürüyüş sonra diskoların merkezine yürüyün. Alanya'da çok popülerler. James Dean, Bistro Bellman, Janus, Robin Hood, Zaph Han …

Alanya'ya geldiğinizde Alanya Kalesi'ni ziyaret etmeden ayrılırsanız büyük bir hatadır. Otobüs, Taksi, Kiralık Scooter veya Araba kullanabilirsiniz, gençseniz veya genç hissediyorsanız kaleye gitmek için yürüyebilirsiniz. Kalede yemek yiyebileceğiniz yerler var. Gözleme denen Türk kreplerini deneyebilirsiniz. Kameranızı unutma, kullanacağınızdan eminim!

Dim Nehri ve Dim mağarasına gidelim. Ben ilk olsaydım loş nehre giderim, öğle yemeği için loş nehrin soğuk sularında yüzmekten daha balık sipariş ederim. Öğle yemeğinde nehir üzerinde balık yedikten sonra loş mağaraya gidebilir ve doğal güzelliği görebilirsiniz. Loş mağaraya giderken birçok portakal ve limon bahçesi göreceksiniz. Ayrıca görülmeye değer.

Alanya'nın doğal güzelliklerinden biri Sapadere Kanyonu. Büyük su kaynağı, 3 yıl önce açıldı. İçki yemek için yerler de vardır.

Ayrıca Kleopatra plajını da görmelisiniz. Yüzmek için iyi bir yer. Biraz kalabalık ama insanlarla birlikte olmak güzel değil mi? Cleoparta plajında ​​spor merkezleri göreceksiniz. Basketbol, ​​futbol, ​​tenis … Bu yerleri kullanabilirsiniz … Basketbol ücretsizdir ancak futbol ve tenis için ödeme yapmalısınız. Voleybol da ücretsizdir. Damlataş Mağarası oraya gitmek için alternatif yerlerdir.

Alanya'da yat turuna gitme zamanı çünkü görülecek çok şey var. size nerede durduklarını söyleyeceğim. Önce tarihi kayıkhaneyi (tershane) göreceksiniz. Sonra korsan mağarasını göreceksiniz, bundan sonra aşıkların mağaraya girişini göreceksiniz. Oraya tırmanabilir ve sevgili mağaradan çıkabilirsiniz. Ancak 7 metreden denize atlamalısınız. Bu yoldan başka çıkış yok. Bundan sonra fosfor mağarasını göreceksiniz, onu gördüğünüzde neden fosfor dediğini öğreneceksiniz. Öğle yemeğinde salata ile makarna ve tavuk ızgara da yiyeceksiniz.

Alanya'daki bir diğer alternatif etkinlik ise Tüplü Dalış. Bu etkinliğe hizmet eden birkaç şirket var. Asla tüplere dalmamanız önemli değildir. Size nasıl yapılacağını öğretecekler. Biraz eğitimden sonra dalışı keşfetmeye hazır olacaksınız. Su altında görülebilecek potansiyel şeyler: Akdeniz foku, Kaplumbağa, Balık, Mağara, Batık Gemi. Deniz altında fotoğraflarını çekecekler. Öğle yemeği menüsü muhtemelen yat turu ile aynı olacaktır. Tavukları severiz.

3 yıl önce açılan Sealanya, Türkler ilçesinde bulunuyor. Yunus şovları, Mühür şovları, Yunuslarla yüzebilir, tropikal balıklarla yüzebilirsiniz. Hoşuna gideceğini biliyorum, ayrıca çocuklarınız da (varsa) orada görmek ister. Çocuk olsaydım mağaraları görmek yerine yunus şovunu görmeyi tercih ederim.

Okurcalar'da bulunan Water Planet Aqupark, gerçekten komik bir yer, beyaz kamikaze denerken beni hatırla. Adrenalin spor aşığı iseniz, sizin için bir yer var. Bungee Jumping yapabilirsiniz! 70 metre. 2 alternatif "Serbest Düşüş" ve "Uçmak" var.

Rafting'i "5 konak" (5 konak) adresinde yapabilirsiniz. Bu aktiviteyi düzenlemek için bazı tur şirketlerine gitmelisiniz, Alanya'nın merkezine gittiğinizde birçoğunun size bu tür aktiviteleri satmaya çalıştığını göreceksiniz.

Ayrıca balığa gidebilirsiniz, çoğu insan bilmiyor ama balık tutmayı seviyorsanız balıkçılar için balık avı var. Onlar-si olmak tekne ve balık yakalamak nerede yer biliyorum. Bu fikri beğendiyseniz, bazı yerel mağazalara muhtemelen cep telefonu numaralarını bildiklerini sorabilirsiniz. Sana numaralarını burada verebilirim.

Yamaç paraşütü ve parasailing alternatifleri, hıelelles'ten yamaç paraşütü yapabilir, tepenin üstünden başlayabilir ve kuş bakışı Alanya'yı görürsünüz, plajda biter. Ayrıca parasailing deneyebilirsiniz, su sporu şirketi bu faaliyet için hizmet, birçoğunda parsailing seçeneği var. sizi ip ile jet botuna bağlarlar, sonra paraşütle savaşmaya başlarsınız.

Alanya Yaylası'nda Motocross etkinliği için kırmızı alan denilen yerler var (Kızıl Alan). Çapraz motor kiralayan bir şirket var ve bu tür bir motokros aktivitesi yapmanıza yardımcı oluyor.

Görüyorsunuz Alanya'da hayal gücünüzle sınırlı çok şey yapabilirsiniz, ben buna Alanya'da yaşam diyorum! Bu yüzden 5 yıldızlı her şey dahil hepsi bir otel için çok para ödemenize gerek yok, Alanya'nın merkezinde bulunan apart otelden bir oda alın. Sadece uyumak için otelinizi kullanın. Yaşamak değil. Bu otelleri Alanya'da öğrenmek istiyorsanız, bu siteyi deneyin http://www.hotelsalanya.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı