Yurtdışı

Amsterdam'ı Ziyaret Etmenin En Önemli Nedenleri

Avrupa'nın en güzel ve büyüleyici şehirlerinden biri olan Amsterdam, her zaman dünyanın dört bir yanındaki gezginlerin favori yerlerinden biri olmuştur. Amsterdam'ı düşündüğünüzde, belki de ilk akla gelen yerler, kenti kesen güzel kıvrımlı kanallardır. Onlar yere harika bir çekicilik ekleyin. Bu yerlerde bir gezintiye çıkın ve bu anılar uzun süre aklınızda kalacak.

Hollanda'nın en eski şehirlerinden biri olan Amsterdam zengin bir kültüre sahiptir. Şehirde ayrıca uluslararası üne sahip restoranlar, mükemmel ulaşım olanakları, modern kulüpler ve barlar bulunmaktadır. Doğal manzarası nedeniyle Amsterdam'a Kuzey Venedik'i de denir.

Amsterdam şehri tam hayattır. Amsterdam adı, Amstel nehri üzerinde bir baraj anlamına gelen Amstel barajı ifadesinde kökenlidir. Ünlü kanalların yanı sıra şehir tarihi limanları ve kafeleri ile de ünlüdür. Aynı zamanda dünyanın en bisiklet dostu şehirlerinden biri oluyor. Şehrin çoğu, siluetini tanımlayan çok sayıda eski bina sayesinde 17. yüzyıldan kalma bir görünüm sergiliyor. Ama Amsterdam bakış açısından çok modern.

Amsterdam'ı tanımlamak için kullanabileceğiniz bir kelime varsa, o zaman hoşgörü olmalıdır. Evet, Amsterdam bir hataya toleranslıdır. Şehir her zaman göçmenlere ve farklı dinler uygulayan insanlara kapılarını açtı. Yüzyıllar boyunca bu göçmenler şehrin ayrılmaz bir parçası oldular ve ona açıkça kozmopolit bir doğa verdiler.

Amsterdam, etkileyici mimariye ve eski dünya cazibesine sahiptir ve şehirde yaklaşık 7.000 kayıtlı tarihi bina olduğu için bu şaşırtıcı değildir. Eski tüccarların villaları, yemyeşil Vondelpark ve Jordaan'ın büyüleyici şeritleri bir gezginin zevkidir.

Amsterdam'da çok sayıda müze var ve hepsi Altın Çağ sanatı ile dolu. Aralarında en ünlüsü Anne Frank Evi, Rembrandt Van Rijn'in en ünlü resimlerini barındıran Rijksmuseum ve Van Gogh Müzesi'dir.

Şehir, hareketli gece hayatıyla da bilinir. Amsterdam'da yarın yokmuş gibi hemen hemen herkes partiler.

Ziyaret için en iyi zaman

Şehri yılın herhangi bir zamanında ziyaret edebilirsiniz. Yaz ayları, özellikle festivallerin sonsuz geçit töreni ve kanal sahnelerinde keyifli konserler ile ünlüdür. Amsterdam'da güzel bir hafta sonu yaşamınız boyunca yaşayacağınız bir deneyim olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı