Yurtdışı

Atina, Yunanistan Gezisi, Plaka Gezisi İçermelidir

Atina'daki gösteriler son haftalarda daha az olmuştur ve nüfusun turistlerin Yunan başkentine seyahat etmeye karşı dikkatli olduklarını anlamaları olabilir. Kemer sıkma önlemleri, Yunanlıların yanı sıra başkentteki çöp bidonlarında arama yapan göçmenlerle birlikte kötü bir durumu daha da kötüleştirdi. Ancak Yunan basını, geçen yılki rakamlara göre turizmin% 40 oranında artacağını bildirdi. Bunun doğru olup olmadığı henüz görülmüyor.

Dün bir gösteri vardı, ama çevre adına protesto gösterileri – açıkça politik değil. Ana caddeler trafiğe kapalı olduğu için tahriş edici ve bana normalden üç Euro daha fazla artı Plaka, Atina benim en sevdiğim alanı almak için fazladan yarım saat mal oldu.

Plaka, Akropolis ve Parthenon'un gölgesinde yer alan muhteşem bir yerdir; büyülü bir atmosfere ve turistlerin ve Atinalıların, çoğu yayalara ayrılmış olan antik mermer sokaklarında yürüyüşe çıktıklarını gösterir. Neo-Klasik binaları ve birçok hediyelik eşya dükkanını ve restoranını güzel bir şekilde restore etmiştir. Orada pazarlık yapabilirsiniz ve bu da altın takılar satan dükkanlarda geçerlidir.

Kidathenaeion Caddesi, Plaka'da geleneksel taverna ve restoranlardan kafe-barlara, pizzacılara, dondurma satıcılarına ve en az bir yüzyıl boyunca var olan renkli cam şişelerle yerden tavana kadar küçük bir bara kadar her şeye sahip olan sokaklardan biridir. , müze ve hediyelik eşya dükkanlarına. O caddede bir mini market bile var. Geceleri canlanıyor ve Yunanistan bir durgunluk içinde olmasına rağmen hala eğlenmek için bir yer – şaka -plaka – yaşıyor. Karnavalın son haftasonuna kadar inşa sırasında, büyük bir plastik çekiçle başınıza çarpmadan ve köpük ve flamalar ile kaplanmadan o caddede yürüyemediğiniz zaman, frivolity'nin merkezi.

Aynı zamanda insanları izlemek için en iyi caddedir ve yıllar geçtikçe paralarını kazanan ve genelevlere ya da striptiz kulüplerine gitmek ve kadın alımlarında komisyon almak isteyen erkekleri alarak şimdi yaşlı erkekleri görebilirsiniz. Bu adamlar artık ölmekte olan bir cins, ancak yine de tüm cadde manzarasına hakim bir konumda bir kafede otururken onları görebilirsiniz.

Sokakta bir çocuk müzesi, bir sanat galerisi ve güzel bir Bizans kilisesi var. Paskalya'da olduğu için şanslıysanız, iyi Cuma günü kiliseye alayı ve birbirleriyle kırılacak kırmızı yumurtaların olduğu Paskalya Cumartesi gecesi kutlamalar için oraya giden insanlar göreceksiniz. Bunlar, Cumartesi günü gece yarısından sonra geleneksel çorba ve tükürük kavrulmuş kuzu yemek isteyen müşteriler için tavernalar tarafından sağlanır.

Kışın bile bu cadde görülmeye değer. Syntagma Meydanı'ndaki parlamento binasından bir taş atımı olan Philellinon Caddesi'nde başlıyor, bu yüzden şehir merkezine yürüme mesafesinde ve bence görülmeye değer.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı