Yurtiçi

Bodrum: Türk Rivierası ve Nerede Kalınır?

Bazıları tarafından "Türkiye'nin Fransız Rivierası" olarak nitelendirilen Bodrum, antik ve modern yaşamın uyum içinde bir arada bulunduğu, rüya gibi bir his veren büyüleyici bir liman şehridir. Sonuçta, modern Bodrum bir zamanlar antik Yunan kenti Halikarnas olarak biliniyordu.

İzmir'in güneyinde Türkiye'nin Ege kıyısında yer alan şehir, ticaret, sanat ve eğlence için her zaman önemli bir merkez olmuştur. Bugün Bodrum, gündüzleri rahat yaşam tarzı ve heyecanla dolu gelişen gece hayatı sayesinde çok çeşitli tatilcileri kendine çekiyor.

Birçok yönden, tatil hissi, zengin ve ünlülerin çoğunun oyun alanı ve ikinci cenneti haline gelen St. Tropez'i andırıyor. Palmiye kaplı sahil boyunca yürüyüşe çıkın ve pitoresk bir sahil ve yatlarla noktalı göz kamaştırıcı mavi bir koy tarafından karşılanacaksınız. Ufukta tepeler, mesalar, sarp koyları, butik oteller ve deniz ürünleri ile Ege spesiyaliteleri servis eden çok çeşitli restoranlar bulunmaktadır. Alacakaranlık düştüğünde, tüm gece partileri birçok plaj kulübünden ve açık hava barlarından gelen müzikle başlar.

Plaja bir mola vermek için sadece Bodrum'un zengin geçmişine ve tarihi yerlerine bakmak gerekir. Burada Antik Dünyanın Yedi Harikası'ndan biri, Halikarnas Mozolesi bulundu. Tac Mahal'e benzer şekilde, kalbi kırılmış bir eşin sevgili bir kocasına övgüsü var – Kraliçe Artemisia, Kral Mausolus'u dünyanın en görkemli mezarını inşa etmeye söz verdi. Ve bunu başardı, çünkü günümüzdeki türbeler şimdi Mausolus'un adını taşıyor. Karya hükümdarlarının yanı sıra şehir, "Tarihin Babası" olarak anılan antik Yunan tarihçisi Herodotus'a da ev sahipliği yapıyordu.

Bir diğer ünlü dönüm noktası, ortaçağ mimarisinin etkileyici bir örneği olan 15. yüzyıl Bodrum Kalesi'dir. En parlak döneminde, yükselen Osmanlı İmparatorluğu'na karşı birleşik bir Hıristiyan Avrupa'nın anıtsal bir simgesiydi. Daha iyi korunmuş tarihi mekanlardan biri olan Bodrum Kalesi, mükemmel bir sualtı arkeoloji müzesine ev sahipliği yapıyor. Kalıntıların küflü bir koleksiyonundan çok, Eski Tunç Çağı, Arkaik, Klasik ve Helenistik dönemden kalma eserler, Anadolu kıyılarında kaderlerini buluşturan eski denizcilerin şövalyelerin ortaçağına kadar harika bir geçmişe yolculuk olarak sunuluyor.

Nerede kalınır

Ege Denizi'nin masmavi mavisi, bu şık butik otelin beyaz çizgileriyle çarpıcı bir tezat oluşturuyor. Türkbükü Körfezi'nin manzarasız manzarasına sahip bir tepenin üzerinde yer alan EV, köyden açıkça görülebilir, ancak geri kalanından oldukça gizlidir ve bol miktarda gizlilik sağlar.

Türk mimar Eren Talu tarafından tasarlanan EV Türkbükü, otel ve evi şık, minimalist bir tarzda sorunsuz bir şekilde birleştirmeyi hedefliyor. Otelin 48 çağdaş odası, plazma ekranlar (banyoda bile), banyoda jakuzi, Smeg aletleri ile donatılmış mutfaklar ve geniş bir teras ile hizmet verirken, uşak hizmeti konukların ihtiyaçlarını karşılamak için 24 saat çalışır. bir otel gibi. Otelde çeşitli havuzların yanı sıra bronzlaşma için şezlonglar bulunmaktadır. Beş dakika uzaklıkta, eğlencenin beklendiği bir plaj kulübü bulunmaktadır.

EV Türkbükü, üyelere seçilen kulüpler ve tatil köyleri için büyük oranda indirimli fiyatlar sunan XchangeWorld adlı uluslararası bir tatil değişim ağında QVI Club ile ortaklık yapan birçok otelden biridir. Toplamda, farklı tatil ihtiyaçlarına uygun çeşitli tiplerde yaklaşık 3.000 konaklama seçeneği bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı