Yurtiçi

 Rüzgar Sörfü Tatili – Türkiye'nin En İyi Rüzgar Sörfü

Rüzgar sörfü tatili seçmek harika bir fikir çünkü bu açık hava sporunun heyecanı, modern yaşamın stresini tamamen zihninizden ve bedeninizden alıyor!

Bu tür bir tatil genç gençler için idealdir, ancak tüm aile etkinliği tatili kadar eşit derecede mükemmeldir. Arkadaş grupları da sık sık geliyor ve Fethiye'de rüzgar sörfü veya uçurtma sörfü öğreniyorlar.

Her iki aktivite de geçmişte Fethiye'nin Çalış plajında ​​favori. Eğitim, uluslararası düzeyde tanınan eğitmenlerden başlangıç ​​seviyesinden ileri seviyeye kadar mevcuttur. Sovalye adasının doğu kıyılarında, mutlak yeni başlayanlar bile deniz büyüsünü tadabilirken, batı kıyılarında daha deneyimli olan, açık denizden gelen büyük dalgaların heyecanını alacaktır.

Sörf merkezi Fethiye'nin kuzey tarafında bulunan Çalış plajında ​​yer almaktadır. Rüzgarlar oldukça güvenilirdir ve genellikle sabahları düşük (5-10 deniz mili) ve öğleden sonra (10-20 deniz mili) yükselir. Bu harika bir şey çünkü deneyiminize göre zamanınızı seçebileceğiniz anlamına geliyor. Bazı günler rüzgar hızı 20-40 deniz mili bölgesine ulaşabilir ancak bu pek sık değildir. Bu olduğunda gerçek profesyoneller oynamak için dışarı çıkıyor ve uçurtma sörfü gerçekten havaya çıkıyor!

Bu inanılmaz sporun öğrenilmesi de bütçeyi bozmayacak. Fiyatlar aşağıda listelenmiştir – 2009 yazından itibaren.

3 saatlik başlangıç ​​kursu. 50 Euro.
Kara tabanlı bir simülatör kullanarak akşamları 1,5 saat eğitim içerir.
Bunu ertesi sabah 1.5 saat daha su eğitiminde takip ediyor.

Bundan sonra, panoları indirimli olarak kiralayarak kendiniz devam etmeye hazırsınız.
Fiyat: 10 Euro / saat.

Eğer bir grupta ya da aile olarak ve sporda ustalaşmak istiyorsanız, bir hafta boyunca 210 Euro karşılığında bir tahta kiralamanızı ve kurulu paylaşmanızı tavsiye ederim.

Surf Center'ın yanında harika geleneksel Türk yemekleri ve Türkiye'nin "Altın Nektarı" – Efes Pilsner gibi soğuk içecekleri sunan Surf Cafe var! Burası rüzgar sörfü veya uçurtma sörfü seansından sonra rahatlamak için harika bir yerdir. Tüm aile için uygun olan bu gölgeli samimi atmosfer, tüm yaz boyunca kalmak istediğinizi hissetmenizi sağlar!

Güney Batı Türkiye'de hava taze, temiz ve sağlıklıdır. Bu, Fethiye'yi çevreleyen dağ yamaçlarında yetişen çam ormanlarının bolluğundan kaynaklanmaktadır. Kasaba şimdi mükemmel alışveriş ve eğlence olanaklarına sahip modern bir turizm merkezi olmasına rağmen, pitoresk cazibesini ve güzelliğini koruyor.

Rüzgar sörfünün yanı sıra bir dizi başka aktivitenin tadını çıkarabilirsiniz. PADI, SSI ve CMAS dalış eğitimi sertifikalarına ulaşmak için sizi eğitecek birçok tüplü dalış şirketi bulunmaktadır. Dağlarda yürüyüş yapmak da bir başka favori tatil aktivitesidir ve binicilik ve dörtlü bisiklet safarileri de öyle.

Daha da maceracı olanlar için Ölüdeniz'de Babadağ Dağı'nın tepesinden ünlü Ölü Deniz lagününün yakınında zarif bir inişle sona eren yamaç paraşütü var.

Daha sakin bir gün için 12 ada turuna çıkmaya ve bu bölge olan muhteşem turkuaz koyların tadını çıkarmaya değer.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı