Yurtdışı

Sofya Gezi Rehberi, Bulgaristan

Sofya Bulgaristan’ın ilk büyük şehridir. Şehir, bu şehrin banliyösünde yaşayan bir nokta dört milyon vatandaştan oluşan bir nüfusa sahiptir. Sofya, Bulgaristan, bu bölge halkı çok dindar olduğu için birçok kiliseden oluşuyor. Yer, aynı zamanda yerli halkın yanı sıra bu ülkeyi ziyaret eden yabancı ziyaretçiler ile paylaşmak için çok sayıda turistik vardır.

Harika varış noktasına vardığınızda dört gözle bekleyebileceğiniz bir dizi cazibe merkezi vardır. Antik çağlardan beri Sofya, Bulgaristan kültürü ve tarihi öğrenme fırsatı da bulacaksınız. Sofya’ya seyahat ederken, Bulgaristan, kullandığınız ulaşım moduna bağlı olarak yalnızca birkaç saat sürer.

Major Gezilecek Yerler

Sofya’nın şehir turu konusunda sunabileceği çok şey var. Bu büyük şehirde bulunan kiliseler ve müzeler dışında, turistlerin ilgisini çekmek için parklar ve galeriler bulunmaktadır. İşte Sofya, Bulgaristan’da bulunan büyüleyici cazibe merkezlerinden bazıları.

Alexander Nevsky Katedrali

Bu antik altyapı yirminci yüzyılda inşa edilen iki yüz bin Rus, Ukraynalı, Belaruslu ve Bulgar askere atfedilen on sekiz yetmiş yedi Rus Türküydü. Aynı zamanda dünyanın en büyük Ortodoks katedrallerinden biridir.

Sofya Üniversitesi

Bu Sofya’da bulunan en eski öğrenme enstitülerinden biridir. Kurum on sekiz seksen sekizde inşa edilmiş ve on sekiz bin, altı yüz yirmi dört metre karelik bir alanı kaplamaktadır.

Ulusal Tarih Müzesi

Ulusal tarih müzesi ondokuz yetmiş üçte kuruldu ve Bulgaristan ülkesinin en büyük müzelerinden biri. Müze Boyana’nın güney bölgesinde yer almaktadır.

Vasil Levski Stadyumu

Bu seçkin stadyum, Bulgaristan’ın Vassil Levski olarak bilinen büyük kahramanının adını aldı. Çok fonksiyonlu stadyum Bulgaristan’ın Sofya kentinde bulunmaktadır.

Boyana Kilisesi

Boyana Kilisesi, Vitosha Dağı’nın yanında inşa edilmiş anıtsal bir altyapıdır. Kilise, Avrupa halkının büyük kültürünü temsil eder ve ziyaretçiler için bir cazibe merkezi olarak korunmuştur.

Ivan Vazov Ulusal Tiyatrosu

Bu, ülkenin başkentinin doğu tarafında yer alan Bulgaristan’ın Sofya kentindeki en büyük tiyatro. Tiyatro sadece en büyüğü değil aynı zamanda en büyüğüdür.

Nerede yenir

Çok fazla seyahat sadece bitkin değil, aynı zamanda aç da olur. Bu yüzden Sofya, Bulgaristan’da bulunan en iyi otel ve restoranlara yönlendirmek için bu başvuru kılavuzuna ihtiyacınız var. Bu harika şehre seyahatiniz sırasında ziyaret edebileceğiniz otellerden bazıları:

Sofya Sofya

Bu beş yıldızlı otel, şehir merkezinde yer almaktadır ve çok uygun bir maliyetle mükemmel hizmetler ve konaklama sunmaktadır.

Niky Hotel: Gezgin Yorumları

Niky otel basit ama zarif olarak tanımlanabilir. Otel, çok geniş ve iyi yönetilen çok güzel odalara sahiptir. Başkentten bu inanılmaz otele arabayla gitmek sadece otuz dakika sürüyor.

Sofia Otel Balkan

Sofya oteli, ışıltılı büyük avizelerle dekore edilmiş lüks bir oteldir. Otel geri kalanı ile karşılaştırıldığında biraz pahalı olsa da, bu büyük otelde kalan büyük indirimler bir dizi ile geliyor.

Hilton Sofya

Hilton Sofia, çok büyük ve toplam iki yüz kırk beş odaya sahip son teknoloji ürünü bir oteldir. Otel, Sofya’nın ulusal sarayının güney tarafında yer almaktadır.

Sofia Princess Otel

Balkanlar’daki en büyük otele hoş geldiniz. Bu şaşırtıcı otel, çok geniş odalara sahiptir ve konuklara yüzme, egzersiz ve diğer sporlar gibi çeşitli aktiviteler sunmaktadır.

Alışveriş yapmak

Pazarlama dünyasında yeni olan şeylerden haberdar olmak Bulgaristan’ın bu büyük şehri Sofya için bir sorun değildir. Ne aradığınıza bağlı olarak, alışverişinizi yapabileceğiniz birkaç yer var. İşte ziyaretiniz sırasında alışveriş yapabileceğiniz en uygun mağazalardan bazıları.

Kadınlar Pazarı

Burası adı, alışverişe başlamadan önce bile ne olacağını açıklar. Bayanlar pazarı bayanlar için bir alışveriş merkezidir. Burada bayanlar ayakkabılardan dünya standartlarında tasarımcı kıyafetlerine kadar her türlü dış giyim bulabilirsiniz.

Halk Sanatları ve El Sanatları Merkezi

Halk Sanatları ve El Sanatları Merkezi, renkli çantalar ve dokuma halılar bulabileceğiniz inanılmaz bir mekandır. Yer ayrıca paketlerinin bir parçası olarak mücevher ve gül yağı satıyor.

Tsum Perakende Merkezi

Tsum iz merkezi ondokuz elli altıdan beri varlığını sürdürmektedir. Alışveriş merkezi, farklı ürünler sunan farklı markalarla farklı katlara ayrılmıştır.

Central Halı Alışveriş Merkezi

Bu, on bir onbirde oluşturulmuş zarif bir alışveriş yeridir. Alışveriş merkezi mağazalar ve şarap, sebze ve pasties hizmet veren birkaç kafe oluşur.

Sofia Alışveriş Merkezi

Mall of Sofia, Bulgaristan’ın Sofya şehrindeki en işlek alışveriş merkezidir. Farklı bölgelerden birçok farklı marka bu alışveriş merkezinde bir sergi için yer alıyor.

Nerede Eğlenin

Sofya, Bulgaristan’ı ziyaret ettiğinizde eğlence gezinizin bir parçasıdır. Bu büyük ülkede bulunan eski anıtlar ve kiliselerin yanı sıra, eğlence ve eğlence amaçlı başka tesisler de vardır. Aşağıda, eğlence amaçlı bilerek ziyaret edebileceğiniz yerlerden bazıları verilmiştir:

Kırmızı Ev

Bu eşsiz konak, şiir okuma kurumu ve siyasi tartışma alanı olarak ayrılmıştır. Ancak, çoğu durumda, etkinlikte kültürel tartışmalar ve dans gösterileri bulacaksınız.

Pri Kmeta

Bu kendi demlenmiş bira sunan eşsiz bir bar. Yer, yüksek sesle müzik ve dans performansı hafta sonları gerçekleştirilen, iyi dekore edilmiştir.

Toba & Co

Rahatlamak ve aynı zamanda bir kokteylin tadını çıkarmak için bir yer arıyorsanız, o zaman burası sizin için mükemmel olurdu. Yer ayrıca sadece burada bulunan lezzetli kekler ve diğer atıştırmalıklar sunmaktadır.

Chervilo

Chervilo, gece boyunca olmak için harika bir mekandır. Yer hiç kalabalık, ama orada her zaman bol yer kalmadı. Çoğu kişi buraya içki içmek için geliyor ve ayrıca DJ’lerden canlı müzik karıştırma keyfini çıkarıyor.

Lavazza Espression

Bu, Sofya, Bulgaristan şehir merkezinde bulunan küçük bir kafedir. Burada çok lezzetli ve iyi yapılmış kahve ve sandviç sipariş edebilirsiniz.

Nasıl Ulaşılır

Sofya’da dolaşmak, Bulgaristan bu yerde iyi kolaylaştırılmış rahat ulaşım araçları nedeniyle çok kolaydır. Şehirde otobüs, tren veya uçakla seyahat edebilirsiniz. Ayrıca otobüs terminalleri ve tren istasyonları için ayrılmış özel yerler de vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı