Yurtiçi

Türkiye’nin Kesinlikle Ziyaret Etmeniz Gereken En İyi 6 Plaj

Güneşli Türkiye çok sayıda muhteşem plaja ev sahipliği yapmaktadır. Burada harika bir tatil geçirmek için mutlaka hiper popüler ve bu nedenle çok kalabalık her şey dahil tatil yerlerine bağlı olmanız gerekmez. Bunun yerine uzun zamandır ziyaretçi çeken Türkiye plajlarını seçebilirsiniz. Marmaris ve Kuşadası tatil beldelerinin aşırı turistik plajlarının ötesine bir göz atalım ve Türkiye’nin güneşlenmek, yüzmek veya sörf yapmak için diğer en iyi yerlerini gösterelim.

Pantara

Pantara Xanthos Vadisi’nde yer almaktadır. İnce, beyaz kumu ve toplam uzunluğu 15 km’dir. Bu onu en uzun Akdeniz sahil şeridinden biri yapar. Giriş alanı çok kalabalık, ancak kuzeybatıda kumul bölgesini geçerseniz daha fazla yalnızlığın tadını çıkaracaksınız. Yaz mevsimi sörf için iyi dalgalara sahipken, sonbahar ve ilkbahar yüzücüler için idealdir.

Kelebekler Vadisi

İki uzun kayalıkla çevrili bu muhteşem alan, Ölüdeniz’den tekne ile ulaşılabilen el değmemiş bir kum kayışını gizliyor. Yürüyüşçüler ve kampçılar için modern gelişmelerden etkilenmeyen vahşi bir yerdir. Faralya’da kalırsanız, muhteşem kaya oluşumuna bakabilirsiniz.

Kabak

Kabak, Likya Yolu üzerinde bulunan bir köyün adıdır. Turistler rahat ahşap kulübelerini ve yerin genel huzurunu seviyorlar. Vadi yemyeşil çam ormanlarına sahiptir, dağlık kabartma parçalarına sahiptir ve plaj kumdan ziyade çakıl taşlarıyla doludur. Bu nedenle manzara, Türkiye’nin olağan kumsallarından çok farklı ve kesinlikle büyüleyici. Tek dezavantajı büyük sivrisinek nüfusu.

İztuzu

Dalyan’da yer alan bu muhtemelen çocuklarınızı getirmek için en iyi plaj. Büyük kalabalıkların toplandığı güneşli bir yer. Ayrıca, kaplumbağaların yuvalanabileceği bir yerdir. Bu kumlu plajda sık sık kaplumbağa parkurlarıyla karşılaşacaksınız, çünkü bu hayvanlar yumurtalarını bırakmak için kıyıya çıkarlar. Plajın ötesinde, zengin bir vahşi yaşamı barındıran bir bataklık alanı var.

Ölüdeniz

Sıklıkla fotoğraflanan Ölüdeniz’deki plaj, harika bir mavi lagüne yol açan uzun kumlu bir kayıştır. Bölgenin doğal güzelliğinin yanı sıra, bölgedeki çeşitli ve uygun fiyatlı konaklama birimleri nedeniyle plaj da ünlüdür. Para yelken meraklıları Ölüdeniz’i pratik yapmak için en iyi yer olarak görüyor. Hava manzaralarından heyecan duyuyorlar.

Bodrum

Turistler tarafından tanınan bir isim olan Bodrum, turkuaz sahilinde denir. Ege Denizi’ndeki yarımadanın güneyinde, hepsi parlak mavi deniz suları ile çevrili güzel plajları olan çok sayıda tatil köyüne ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Bodrum antik tarihin, güzel dağ manzaralarının ve Akdeniz florasının yeridir. Zengin ziyaretçiler için tercih edilen bir destinasyondur ve bu nedenle Türkiye’nin turistik haritasında lüks alanlardan biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı